- 30%

Маска FFP2/V со вентил, склопувачка

97ден

Достапен на залиха
- +
24/7 ДОСТАПНИ
БРЗА И БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКА НАД 3000ДЕН.
ЗАМЕНА ИЛИ ВРАЌАЊЕ НА ПРОИЗВОД ( ВО РОК ОД 30 ДЕНА )
Aрт: 6МАС009 Категории ,
Сподели:

Опис на производот

Маска со вентил FFP2/V. Штити од цврсти и течни аеросоли,прашина и доломитна прашина, честички ПМ 2,5 и ПМ 10 од аерозагадување.

Се употребува во текстилната, дрвната, хемиската, фармацевтската, цементната и металната индустрија, земјоделството, градежништвото и рударството.

EN149 NRD.

Производител: HONEYWELL-USA

Search for:
X