- 30%

Маска FFP3/V со вентил, Honeywell SUPERONE

97ден

Достапен на залиха
Исчисти
24/7 ДОСТАПНИ
БРЗА И БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКА НАД 3000ДЕН.
ЗАМЕНА ИЛИ ВРАЌАЊЕ НА ПРОИЗВОД ( ВО РОК ОД 30 ДЕНА )
Aрт: 455-ВЕНТИЛ Категории ,
Сподели:

Опис на производот

Маска FFP3/V. Маска со највисок заштитен фактот Х 20 (APF 20, NPF 50), со способност за филтрација од 99%. Штити од цврсти и течни аеросоли, прашина и доломитна прашина, честички ПМ 2,5 и ПМ 10 од аерозагадување, како и од отровни и штетни честички со големина над 0.6 микрони.

Се употребува во текстилната, дрвната, хемиската, фармацевтската, цементната и металната индустрија, земјоделството, градежништвото и рударството.

Со издишен вентил за полесно издишување.

EN149 NRD.

Производител: HONEYWELLSAFETY-USA

Додатни информации

Боја

Бела

Search for:
X